Futboll Sport

RRËFEHET Lorik Cana: Te Lazio zbuluan se kisha një problem në zemër

Ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana ka qenë pjesë e Lazios për katër vite, nga 2011 deri në vitin 2015. Më pas u largua për të luajtur me Nantes vetëm për një sezon dhe mbyllje në Francë.

Duka për “Oh My Goal”, ish-mbrojtësi tregoi një detaj të papublikuar për përvojat e tij në Romë: “Në vitin 2015 u diagnostikua me një sëmundje të kujdesit të zemrës. Më kishte mbetur edhe një vit nga kontrata me Lazion, isha 32 vjeç.

Kisha e ardhur nga një sezon i shkëlqyer në Romë, kishim të tretë në Serinë A dhe në finalen e Kupës së Italisë. Kisha kaluar një pjesë të mirë të sezonit me De Vrij në qendër të mbrojtjes dhe në fond u zbulua ky problem. E gjeta veten në një situatë të re që nuk e njihja më parë”, tha Cana.

Problemi në zemër

Nuk doja të ndalesha, sepse kishte ende një gjë që doja të arrija në punën e kohës, kualifikimin e kombëtares sime për një kthesë të madhe, diçka që nuk ishte parë më parë. U afruam shumë sepse kishim katër ndeshje të mbetura, ato të shtatorit dhe tetorit, nëse do të ndodhë që të jetë një vit më vonë, në 2016, do t’i kisha dhënë financat sime për shkak se kardiologët nuk vërtet donin që unë. të vazhdojë dhe të ndalojë më këshilluan”, tha Loriku.

Më pas të gjithë e dinë që paçka problemin në zemër dhe këshilla të mjekëve, Lorik Cana udhëhoqi kuqezinjtë për në “Francë 2016”./

Related posts

THYEN RREGUALLAT ANTI-COVID/ Organizuan “party” në kohë pandemie, pritet vednimi për 3 lojtarët e Juventus

Delo.autor

SONDAZHI/ Zgjidhet TRAJNERI më i mirë i të gjithë kohërave, nuk do ta besoni… (FOTO)

Isa.Autor

KATAR 2022/ Zvicra dhuron spektakël dhe “shtyp” Bullgarinë me 3 gola për 7 mintua (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment