Futboll Sport

SULMUESI I REALIT NË MËDYSHJE/ Hoselu: Për qëndrimin në Madrid flasim pas sezonit

Hoselu Mato ka fituar me meritokraci një përfundim të vonë. Ia vlen të kujtojmë se ai kaloi në gjashtë skuadra të ndryshme në shtatë sezonet e fundit për të parë një drejtim të tij drejt majës me dopietë të gjitha kundër Bajernit të Mynihut që ka kthyer atë në heroin e fundit të Realit të Madridit.

“Po kënaqem me atë që ka ndodhur këto ditë dhe tani jam i fokusuar tek e nesërmja”, rrëfeu sulmuesi spanjoll. Hoselu foli pas përfundimit të seancës stërvitore në Valdebebas ku përmendet dhe të ardhmen e tij, ku nuk zhvillohet dhe rinovimi me klubin e bardhë.

“A duhet të qëndroj në Madrid te Reali? Ne do të flasim për këtë në fund të sezonit”, rrëfeu ai. Sulmuesi 34- jeçar ka fituar afeksionin e bardhezinjve dhe respektin e bashkëlojtarëve dhe stafit të trajnerëve.

Related posts

TËRMET TEK INTERI/ PERISIC duket i bindur që do LARGOHET, zbuloni klubin e ri

Isa.Autor

EUROPA LEAGUE/ Napoli gabon në mbrojtje, Rijeka habit italianët (VIDEO)

Delo.autor

DERBI/ ATMOSFERË SPEKTAKOLARE: Tifozeritë i drejtohen stadiumit “Selman Stërmasi” (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment