Futboll Sport

ZYRTARE/ Mbi 200 ndeshje në pankinë, klubi i Premier League ndan rrugët me trajnerin në fund të sezonit

David Moyes do të largohet nga West Ham në fund të sezonit. Lajmi është dhënë nga klubi i Premier League, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Moyes firmosi në Londër në dhjetor 2019, tekniku skocez ka drejtuar Hammers për 228 ndeshje deri më tani, duke fituar Conference League në sezonin e kaluar.

“West Ham United mund të konfirmojë se David Moyes do të largohet nga klubi me pëlqim të ndërsjellë në fund të sezonit 2023/24, kur i skadon kontrata” – Shkruan klubi. Te ky klub, pritet të ulet në pankinë Lopetegui.

Related posts

NDESHJA E GAFAVE/ Rumani dhuron golin dhe skemën e çuditshme nga goditja e dënimit (VIDEO)

Delo.autor

BËN PAQE ME REAL MADRID/ Presidenti i La Ligas: Mund të marrë Mbappe dhe… Haaland

Delo.autor

GOLI I “ÇMENDUR” DHE 3 PIKË TË ARTA/ PSG-ja mbetet pas, Lille dy ndeshje larg titullit kampion (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment