Futboll La Liga

CAS merr vendimin ekstrem, shkarkon presidentin e Federatës së Futbollit

Gjykata më e lartë e arbitrazhit sportiv, CAS, ka vendosur ditën e sotme largimin e presidentit të Federatës Spanjolle të Futbollit, Angel Maria Villar.

Ai akuzohet për shkelje të zgjedhjeve në federatën e sporteve dhe për favore për kandidaturën e tij kur ishte ende pjese e Komisionit të Menaxhimit të Federatës.

Dosja u hap për pasojë të një letre zyrtare që Këshilli i Lartë i Sporteve ka dërguar në Gjykatën e Arbitrazhit në Spanjë, në datën 8 qershor 2017.

Bashkangjitur me letrën ishin dhe dy denoncime të paraqitura nga Javier Tebas, Jorge Perez dhe Miguel Galan.

Related posts

PARMA – JUVENTUS/ Vendasit barazojnë shifrat me ish-lojtarin e ROMËS (VIDEO)

Isa.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ I mjaftojnë 2 minuta lojë, Mbappe ndëshkon Club Brugge (VIDEO)

Delo.autor

NUK KONTROLLON NERVAT/ Sulmuesi Benedetto humbet toruan. Dy kartonë të kuq brenda 4 minutash (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment