Bundesliga Futboll

Katër skuadrat e mëdha evropiane të gatshme të shpenzojnë 100 milionë euro për Pulisic

Christian Pulisic është në kulmin e karrierës së tij.

Sulmuesi i talentuar amerikan po shkëlqen me fanellën e gjigantit gjerman Borussia Dortmund.

Reprezentuesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka shënuar katër gola dhe ka bërë dy asistime këtë edicion me fanellën verdh e zi.

Drejtuesit e Borussia Dortmund e dinë se nuk mund ta mbajnë pas kërkesave të gjigantëve evropian për yllin e tyre dhe i kanë vendosur çmimin e largimit prej 100 milionë eurove.

Mediat gjermane kanë zbuluar edhe katër skuadrat e mëdha evropiane të cilat janë të gatshme të shpenzojnë këtë shumë për talentin amerikan.

Dy gjigantët anglez, Liverpool dhe Manchester Untied janë duke kërkuar transferimin e Pulisicit në Ligën Premier.

Por mbrapa tyre nuk mbeten as kampionët aktual të Evropës, Real Madrid që gjithashtu e duan anësorin.

Por sipas ‘Express.de’, favoriti kryesor për të nënshkruar me amerikanin mbetet Bayern Munich.

Gjithnjë sipas këtij mediumi katër skuadrat e lartpërmendura janë të gatshme të shpenzojnë shumën e 100 milionë eurove për transferimin e Pulisicit.

Mbetet të shihet se cilën nga skuadrat do ta zgjedh amerikani për ta vazhduar karrierën pas afatit kalimtar veror të këtij viti.

Related posts

OFERTA E ÇMENDUR/ Juventusi ofron 4 futbollistë për Paul Pogba

Delo.autor

MERKATO E VERËS NË SUPERIORE/ Tre ekipe ende në “gjumë”, ja transferimet e deritanishme

Delo.autor

ÇFARË PO NDODH/ Paraqitje e DOBËT dhe KRITIKA, “TANGU” largohet nga Gjermania

Isa.Autor

Leave a Comment