Futboll

Messi, Ronaldo apo…? Buffon befason me emrin: Ja lojtari më i vështirë që jam përballur

Gianluigi Buffon ka injoruar dyshen Lionel Messi e Cristiano Ronaldo.

Portieri i Juventusit ka thënë se Ronaldo (fenomeni) është lojtari më i vështirë me të cilin është përballur në karrierën e tij.

“Kundërshtari më i fortë me të cilin jam takuar në karrierë? Ronaldo, Fenomeni ishte diçka e jashtëzakonshme. Po ashtu, futbollistët e asaj kohe ishin të veçantë dhe dukej sikur ishte një jashtëtokësor që po luan me njerëzit”, u shpreh Buffon për mediat italiane.

Related posts

Europa burim të ardhurash për Laçin, synohet për herë të pestë

Sadik.Autor

KËRKON ME NGULM RIKTHIMIN/ Barcelona ofron 4 lojtarë për të marrë shërbimet e Neymar

Delo.autor

PAS BARAZIMIT NDAJ QARABAG/ Jasir Asani: Dhamë maksimumin, ndeshjen e kthimit do…

Delo.autor

Leave a Comment