Futboll

Zyrtare: Carrasco e Gaitan transferohen në Kinë (FOTO)

Yannick Carrasco dhe Nico Gaitan janë transferuar në Kinë te Dalian Yifangut.
Atletico Madrid ka njoftuar zyrtarisht se ka pranuar të shesë dy anësorët Yannick Carrasco dhe Nico Gaitan drejt Dalian Yifangut në Kinë.

Belgu Carrasco ka pasur 124 paraqitje për spanjollët dhe ka realizuar 40 gola. Ai ishte pjesë e spanjollëve që nga viti 2015.

Argjentinasi Gaitan kishte pasur 49 paraqitje për Atleticon që kur iu bashkua gjatë verës të vitit 2016.

30 vjeçari ka realizuar katër gola me Atleticon.

Related posts

VIDEO/ Për tu marrë shembull, shikoni çfarë bëjnë tifozët e Juventusit dhe Napolit

Sadik.Autor

MERKATO E “ZJARRTË” NË VERË/ Tottenham gati të për Dybala shifrën “faraonike”…

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Talenti Young vlerëson Italinë: Nuk ka luftë për ushqime, as rafte bosh…

Delo.autor

Leave a Comment