Futboll

Rezultati dhe statistikat pas pjesës së parë Malaga – Barcelona

Barcelona është duke fituar 0-2 në udhëtim te Malaga pas 45 minutave lojë në një ndeshje të La Ligës.

Në mungesë të superyllit argjentinas, Lionel Messit, shfaqjen në “La Rosaleda” e udhëhoqën Luis Suarez dhe Philippe Coutinho.

Së pari uruguaiani në minutën e 15-të e më pas braziliani në minutën e 28-të ia dhuruan Barçës epërsinë e dyfishtë në këtë pjesë të parë.

Barcelona domino si në posedim ashtu edhe në raste dhe është afër edhe një fitoreje tjetër në rrugë drejt titullit.

Pas gjysmë ore lojë, gjërat u vështirësuan edhe më shumë, pas përjahstimit të Garcias me karton të kuq.

Related posts

“KY SISTEM ËSHTË I DJALLOSUR”/ Ibrahimovic i pakënaqur: Si mund të fitosh mentalitetin e duhur, nëse duhet…

Delo.autor

MERKATOJA E VERËS NË SUPERIORE/ Pesë skuadra në “gjumë”, ja të gjitha lëvizjet e deritanishme

Delo.autor

MANCHESTER CITY-CHELSEA/ Guardiola synon Champions-in e 3-të në finalen e 24-t të karrierës së tij

Delo.autor

Leave a Comment