Futboll Sport

Përcaktohen ditët dhe oraret e ndeshjeve të fundit në Serie A…

Liga Italiane e Futbollit ka komunikuar programin e javës së fundit të kampionatit italian. Të shtunën, më 19 maj do të luhet ndeshja e parë mes Genoa dhe Torino në orën 20:45. Juventus-Verona do të luhet të dielën, më 20 maj, në orën 18:00, por mund të kalojë të shtunën në orën 15:00, nëse bardhezinjtë e fitojnë matematikisht titullin në këtë fundjavë kundër Roma.

Të dielën, më 20 maj, duke nisur nga ora 18:00 do të luhen të gjitha ndeshjet e tjera, me përjashtim të Lazio-Inter dhe Sassuolo-Roma, që do të luhen në 20:45, duke shënuar fundin e këtij edicioni të Serie A.

Programi i javës së 38-të dhe të fundit në Serie A

Të shtunën, 19 maj, ora (20.45) Genoa-Torino

Të dielën, 20 maj, ora (18.00) Cagliari-Atalanta

Të dielën, 20 maj, ora (18.00) Chievo-Benevento

Të dielën, 20 maj, ora (18.00) Juventus-Verona

Të dielën, 20 maj, ora (18.00) Milan-Fiorantina

Të dielën, 20 maj, ora (18.00) Napoli-Crotone

Të dielën, 20 maj, ora (18.00) Spal-Sampdoria

Të dielën, 20 maj, ora (18.00) Udinese-Bologna

Të dielën, 20 maj, ora (20.45) Lazio-Inter

Të dielën, 20 maj, ora (20.45) Sassuolo-Roma

Related posts

BARCELONA-OSASUNA/ Pas një rrëmuje në zonë, Braithwaite zhbllokon sfidën për “Katalanasit” (VIDEO)

Delo.autor

“JAN DY GJËRA…”/ Ish-sulmuesi rihap debatin: CR7 talent i prodhuar, një si Messi nuk vjen kurrë

Delo.autor

I PAPËRMBAJTSHËM/ Gol dhe asist, Shaqiri shkëlqen me fanellën e Lyon-it (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment