Futboll Sport

PO RILIND FUTBOLLI TURK/ Fenerbahce pazar në Angli, nis kontaktet me mesfushorin e Tottenham

Gjigantët turq të Fenerbaches vazhdojnë të monitorojnë tregun anglez të futbollistëve. Emri i fundit që ata dëshirojnë të transferojnë në Stamboll, është ai i mesfushorit të Tottenham, Moussa Sissoko.

Francezi asnjëherë nuk ka dhënë rendimentin e pritur nga tekniku Pocchetino dhe shpesh herë është folur për një largim të tij nga Londra.

Megjithatë faktori kohë duket se është një kundërshtar i fortë për Fenerbachen, pasi ata duhet të arrijnë një marrëveshje me “Spurs” deri në fundin e muajit gusht, kur mbyllet edhe merkatoja në Turqi.

Related posts

MERKATOJA E JANARIT/ Cagliari vlerëson yllin 50 milionë euro, nisin ankandin e çmendur dy ekipet e Seria A…

Delo.autor

Hasan Lika flet për largimin nga Luftëtari: Asnjë qejfmbetje, por duhet të më…

Sadik.Autor

Valon Berisha për vdekjen e Vokrrit: I nderuar që të kam njohur

Sadik.Autor

Leave a Comment