Futboll Seria A Sport

TRONDITET MILANI/ Paris SG nuk heq dorë nga mbrojtësi më i mirë i kuqezinjëve

Paris Saint-Germain vazhdon të jetë në kërkim të një mbrojtësi të majtë. Krahas Wendell të Leverkusen dhe Felipe Luis të Atletico Madrid, blerja e të cilëve duket shumë e vështirë si pasojë e rezistencës së klubeve nga Gjermania dhe Spanja, në planet e kampionëve të Francës mbetet edhe Ricardo Rodríguez i Milan.

Sipas asaj që bën të ditur “MilanNews.it”, trajneri Tuchel ka thënë se do të pëlqente më shumë një futbollist europian në krahun e majtë dhe jo t’i shtonte një tjetër amerikano-latin prapavijës së ekipit të tij. Kjo duket se e bën Rodriguez favorit ndaj Wendell dhe Felipe Luis për të shkuar poshtë Kullës Eiffel.

Related posts

LIVE/ Burnley-Arsenal, Nketiah dyfishon avantazhin për “Topçinjtë”

Delo.autor

PËRCAKTOHEN VAZOT E NATIONS LEAGUE/ Shqipëria mund të jetë në të njëjtin grup me “Dardanët” (FOTO)

Delo.autor

Maradona: “Dora e Zotit”? Nëse do të përdorej VAR-i, do të më kishin arrestuar

Sadik.Autor

Leave a Comment