Formula 1

FORMULA 1/ Njihuni me 10 pilotët më të mirë për 2018, sipas zgjedhjes së pilotëve

“Formula 1” i kërkoi pilotëve për të renditur 10 pilotët më të mirë të 2018 nga vetë pilotët. Pikët u shpërndanë duke përdorur sistemin aktual të pikave F1, nga 1 deri në 25.

RENDITJA E 10 PILOTËVE MË TË MIRË PËR 2018:

  1. Lewis HAMILTON
  2. Max VERSTAPPEN
  3. Fernando ALONSO
  4. Sebastian VETTEL
  5. Daniel RICCARDO
  6. Charles LECLERC
  7. Pierre GASLY
  8. Nico HULKENBERG
  9. Kimi RAIKKONEN
  10. Sergio PEREZ

PËRGATITI: AlpeNews.Al

Related posts

KRIZA E “KOKËKUQES”/ Vettel: S’kam asnjë peng, ta mbyllim 2018-ën me fitore

Isa.Autor

Alonso: Kam thënë që do të triumfojë në vitin 2018 dhe do ta bëj

Q.Autor

F1 “BOTËRORI 2019″/ Presidenti i FIA-s, Jean Todt: Ky ka për të qenë sezoni më spektakolar

Delo.autor

Leave a Comment