Futboll Premier League Sport

NDESHJA NDAJ “DJAJVE TË KUQ”/ ​Liverpool synon të ruajë ecurinë e përkryer në Premier League

Liverpooli e mori pozitën e parë në tabelën e Premierligës fundjavën e kaluar, mirëpo skuadra e Jurgen Kloppit duhet ta mposhtë rivalin, Manchester Unitedin, për ta mbajtur kreun edhe më gjatë.

Tifozët e Manchester Unitedit duhet ta kenë shikuar me xhelozi këtë sezon të Liverpoolit, pasi që ndeshjet nuk kanë përfunduar me rezultate aq të mira për skuadrën e Jose Mourinhos. “Djajtë e kuq” tashmë janë plot 16 pikë prapa Liverpoolit.

Megjithatë, Manchesteri Unitedi është i pamposhtur në pesë ndeshjet e fundit kundër Liverpoolit, katër prej të cilave ishin barazime. Për herë të fundit, Liverpooli e ka fituar më shtator 2013. Por, bazuar në ecurinë e këtij sezoni, kjo ecuri mund të mos zgjasë edhe shumë.

Pozita në tabelë, forma, cilësia individuale, mbrojtja dhe stili i lojës tregojnë se më shumë gjasa për të fituar ka Kloppi, megjithatë Liverpooli e di se ai nuk duhet t’i nënvlerësojë rivalët e tyre, të drejtuar nga Mourinho.

Manchester Unitedi është i pamposhtur në tetë ndeshjet e fundit të ligës mes këtyre dy klubeve, si dhe është klubi i vetëm i Premierligës që nuk është mposhtur nga trajneri Jurgen Klopp.

Formacionet e mundshme të të dy skuadrave:

Related posts

UELLSIANI DREJT LARGIMIT NGA “BERNABEU”/ Gareth Bale ofertë joshëse nga një tjetër klub kinez, ja rroga “faraonike”

Delo.autor

FUTET NË GARË ME PSG-NË/ “Zonja e Vjetër” interes për yllin e Real Madrid…

Delo.autor

MILANI E LARGON SI DËSHTAK/ Spanjollët gati ta blejnë për 43 milionë euro sulmuesin portugez

Isa.Autor

Leave a Comment