Boks MMA

“JE SI NJË KU**Ë QË VETËM ANKOHESH”/ McGregor – Khabib nisin betejën e rrjeteve sociale (VIDEO)

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, 3 muaj pas duelit që zhvilluan mes tyre në Las Vegas, në eventin UFC-229, kanë shkëmbyer batutat e para në distancë. Akuza, fyerje dhe premtime për revansh, që kanë bërë fansat e këtij sporti të ëndërrojnë një përballje të dytë mes dy ikonave të UFC-së.

Duket se dy sportistët po përgatisin sërish terrenin për një përballje të dytë në kafaz, duke nisur të njëjtën “muzikë” e strategji si një vit më parë. Ka qenë McGregor ai që i pari ka lëshuar akuzën dhe batutën e parë, duke thumbuar rivalin rus.

“Mos u bëj si një ku**ë që vetëm ankohesh. Kjo është e njëjta gjë që i thashë Khabib edhe në fund të raundit të tretë. Nëse ka një njëri që duhet të ankohet për gjyqtarin ai duhet të jem unë, pasi në raundin e parë u bllokove mbi këmbët e mia për 4 minuta pa bërë asnjë gjë”, shkruan McGregor.

E menjëhershme replika e Nurmagomedov, që e fitoi me “submission” sfidën e parë mes tyre: “Do të jetosh me këtë turp përgjatë gjithë jetës tënde”. Ndoshta këto batuta janë hapi i parë drejt një revanshi mes dy sportistëve, që më 29 janar do të mësojnë dënimin që do të marrin nga Komisioni i Sportit në Nevada.

View this post on Instagram

Let the record show. I like Paulie Malinaggi. Here is a confrontation between us regarding a picture he was upset about. Yes you heard that right. A picture. I told him here to his face. “Don’t be bitching.” Common knowledge I would think for a fighting man. Don’t be a bitch, bitching. The same thing I said to khabib at the end of round 3. My round. Don’t be bitching! Every single round bitching to the referee. He was even bitching in the fourth round from mount position. It baffled me. If anyone should have been saying anything to the referee, it should have been me in that 1st round. That round he held onto my legs for four minutes straight. With zero activity. But a fight is a fight who gives a fuck. Crying to the referee like a proper bitch. I was trying to dig my fingers into his Adams Apple. Many individuals in the fight business, I have learned lately, are absolute bitches. I know you’s are broke boys. But don’t be broke bitches.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

 

Related posts

UFC ANULLON EVENTIN/ Mungojnë sportistët dhe duelet “VIP” (FOTO)

Isa.Autor

Adonis Stevenson ruan titullin, sfida me Badou Jack mbyllet në barazim

Sadik.Autor

LEGJENDA E BOKSIT ZBULON TË ARDHMEN/ Mayweather: Dëshiroj të blej klubin e Premier League…

Delo.autor

Leave a Comment