Formula 1

TRONDITET FORMULA 1/ Ndahet nga jeta në moshën 66-vjeçare Drejtori historik i garave…

Ka filluar në mënyrën më të keqe të mundshme dhe me një lajm të trishtueshëm kampionati 2019 i Formulës 1.

Drejtori historik i garave dhe përgjegjësi i aspektit sportiv dhe teknik të rregullave, Charlie Whiting, është ndarë nga jeta gjatë mbrëmjes së të enjtes.

Ka qenë presidenti i F1, Jean Todt, ai që ka dhënë lajmin: “F1 ka humbur një mik besnik dhe një ambasador prestigjioz”.

I njohur si ai që jep “startin” në çdo garë, Charlie Whiting është ndarë nga jeta në moshën 66-vjeçare për shkak të një embolie në mushkëri, që e ka goditur në gjumë.

Ai ndodhej në Melburn për fillimin e sezonit të ri.

 

Related posts

FORMULA 1 NË “KAOS”/ Pista me më shumë tifozë rrezikon të largohet nga Botërori

Delo.autor

Hamilton pesimist: Ferrari po na jep leksione

Sadik.Autor

SHEFI I SKUADRËS MERCEDES/ Toto Wolff: Ndaj Hamilton ka shumë xhelozi, po e pengojnë të…

Isa.Autor

Leave a Comment