Champions League Futboll Sport

AJAX-TOTTENHAM/ Holandezët kërkojnë finalen, anglezet synojnë përmbysjen (FORMACIONET ZYRTARE)

Ajaxi do të kërkojë ta vazhdojë ëndrrën dhe ta arrijë finalen e Ligës së Kampionëve në një sezon brilant për të, por duhet ta kryejë punën ndaj Tottenhamit në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale në Amsterdam.

Ajaxi e fitoi 1:0 ndeshjen e parë në Tottenham Hotsput Stadium para një jave, dhe luan në shtëpi në ndeshjen e kthimit me një epërsi të konsiderueshme.

Gjiganti holandez është në ndjekje të tripletës, pasi e fitoi Kupën e Holandës në fundjavë dhe është lider në ligën holandeze.

Ndërkohë, Tottenham i gëzohet faktit se i është rikthyer Heung-min Son edhe pse nuk do të mundë të llogarisë përsëri në sulmuesin kryesor, Harry Kane, i cili është i lënduar.

Formacionet zyrtare:

Ajax:

Tottenham:

Related posts

JO VETËM BRAHIM DIAZ/ Ja lojtari tjetër që Milan po vëzhgon tek madrilenët

Delo.autor

(VIDEO) Befasi në ‘Etihad Stadium’, Bristol në avantazh ndaj Cityt

Q.Autor

VIDEO/ Shënoi supergol, trajneri i Stoke Cityt befason me deklaratën për Shaqirin

Q.Autor

Leave a Comment