Boks Sport Të tjera

E PABESUESHME NGA MEKSIKA/ Boksieri bie në gjendje kome nga goditjet “me breshëri” (VIDEO)

Një moment dramatik u regjistrua në një ndeshje boksi në Meksikë.

Dy herë kampioni i Botës në peshat 48-51 kilogram, Felipe “Gallito” Orukuta, ka përfunduar në gjendje kome për shkak të goditjeve “me breshëri” të marra nga kundërshtari i tij, Xhonatan “Titan” Rodriguez.

Gjithçka ndodhi në raundin e 10-të, teksa boksieri u dërgua me urgjencë në spital, teksa kaloi në koma. Mësohet se Orkuta pati probleme me frymëmarrjen.

Ky lajm ka bërë bujë në të gjitha mediat botërore, ndërkohë që i tronditur nga kjo ngjarje mbeti edhe kundërshtari i tij Rodriguez.

Related posts

LIVE/ Flamurtari-Partizani: Pranë goli kryeqytetasit, Koliçi ndal “bombën” e Trashit (VIDEO)

Isa.Autor

KOHA PËR RELAKS/ Ja ku po i kalojnë pushimet futbollistët e njohur (FOTO)

Isa.Autor

“Jemi një në fushë dhe jashtë saj”, Kukësi shtron darkë motivuese

Sadik.Autor

Leave a Comment