Futboll Seria A Sport

KËRKON TË RREGULLOJË BILANCET NË MERKATO/ Ja çmimi i “çmendur” që Milan cakton për Donnarummën

Drejtuesit e Milanit kanë nisur nga puna për sezonin e ardhshëm teksa janë të detyruar të ulin shpenzimet në merkato për shkak të problemeve financiare, ndërsa kanë marrë shpeshherë paralajmërime nga UEFA.

Kuqezinjtë do të zhvillojnë një merkato të fokusuar me shumë të lojtarët e rinj, ndërsa do të tentohen goditjet “low cost”.

Megjithatë, për të rregulluar edhe më shumë bilancet, këtë verë mund të nevojitet të shitet një prej lojtarëve më me vlerë nga organika e lojtarëve.

Për atë që ka më shumë kërkesa është portieri Gianluigi Donnarumma.

“Gardiani” ka një të ardhme të ndritur përpara dhe big-ët e Europës nuk mund të humbasin mundësinë për ta pasur në gjirin e tyre.

Duke ditur interesimin, Milani ka përcaktuar edhe vlerën e 20-vjeçarit, e cila varion në 60 milionë euro.

Ndër pretendentet për italianin është Manchester United, i cili nga ana e tij mund të humbasë këtë merkato De Gean, teksa spanjolli ende nuk ka rinovuar me anglezët.

Ndërkaq, pas në këtë garë nuk mbetet as PSG. Francezët janë në kërkim të një portieri i cili ofron siguri, ndërsa arma plus e parisienëve është drejtori Leonardo, i cili ishte pjesë e Milanit.

Related posts

Buzëqesh Lyon, Paris SG humbet “yllin” e saj për ndeshjen më të rëndësishme të javës

Q.Autor

Çudira shqiptare, dy trajnerët kampionë largohen të parët

Sadik.Autor

Trezeguet: Ato dy tituj të fituar me Juven kanë qenë të merituar

Q.Autor

Leave a Comment