Bundesliga Futboll Sport

ARRIN AKORDIN ME MBROJTËSIN 19-VJEÇAR/ Dortmund merr me kosto zero talentin e “Katalanasve”…

Borussia e Dortmundit ka nënshkruar me adoleshentin e Barcelonës, Mateu Morey.

Mbrojtësi i djathtë, 19 vjeç, ka rënë dakord për një kontratë pesëvjeçare me klubin e Bundesligës dhe arrin si transferim i lirë pas skadimit të kontratës me Barçën.

Morey, i cili gjithashtu thuhet se ishte një objektiv për Juventusin dhe Manchester Cityn, humbi të gjithë sezonin 2018-2019 pas një dëmtimi të rëndë në gju, por tani është plotësisht i aftë dhe do të përfshihet në ekipin e parë të Dortmundit.

“Borussia Dortmund është një klub fantastik që i kushton shumë rëndësi të rinjve. Jam i bindur se me cilësitë e mia individuale do të kem shumë për t’i ofruar klubit në vitet që vijnë”, tha Morey.

Ai ishte pjesë e Spanjës U17 që fitoi Kampionatin Europian dhe triumfoi në UEFA Youth League 2017-2018 me Barcelonën.

Related posts

LIVE/ Dëmtim serioz për Ardit Hilën: Mesfushori largohet nga stadiumi me ambulancë (VIDEO)

Delo.autor

TRUKIMET E NDESHJEVE NË SPANJË/ Përfshijnë edhe ndeshjen e Serisë A, ja momenti nga penalltia e dyshuar (VIDEO)

Delo.autor

SFIDA NDAJ PARTIZANIT/ Ja si është PROGRAMUAR të rreshtohet Kukësi… (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment