Futboll Sport

BARCELONA PAGUAN KLAUZOLËN PËR GRIEZMANN/ Ja çfarë shkruajnë 7 mediat e mëdha

Raportimet e fundit nga mediat më të mëdha ndërkombëtare bëjnë me dije se Griezmann do të jetë lojtar i Barcelonës.

Sipas të përditshmes franceze, ‘L’Equipe’, Barcelona tashmë ka paguar klauzolën e Antoine Griezmann me vlerë 120 milionë euro

Ndërsa në krahun tjetër mediet spanjolle “AS” dhe “Mundo Deportivo” shkruajnë se ditën e premte klubi i Barcelonës zyrtarizon blerjen e bujshme.

Skuadra katalane shpreson që ta ketë lojtarin në dispozicion nga e hëna, dita kur fillojnë përgatitjet parasezonale.

Ja çfarë shkruajnë mediat e mëdha ndërkombëtare:

Mundo Deportivo | Griezmann transferohet të premten !

COPE | Ishte menduar sot, por nuk do të bëhet. Griezmann bëhet nesër zyrtare!

La Sexta | Griezmann do ta paguajë vetë klauzolën. Nesër një ditë e madhe!

El Chiringuito TV | Barcelona dhe Griezmann gati të paguajë klauzolën!

SPORT | Griezmann e kryer, por numrin ‘7’ kush e merr?

AS | Nesër është dita e Griezmann

GOAL | Nga momenti në moment mund të paguhet klauzola e Griezmann!

© SYRI.net

Related posts

TREGON PSE PËLQEHET SHUMË NË ATDHEUN E TIJ/ Rashica flet pa modesti: Në Kosovë të “çmendur” për futbollin, dua t’i nderoj…

Delo.autor

MANCHESTER UNITED-BARCELONA/ Messi dhe Suarez titullar në ndeshjen Champions (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

SPEKTAKËL I GARANTUAR/ Jo vetëm Barça-Real, sot luhet dhe disa super sfidë të tjera

Isa.Autor

Leave a Comment