Futboll Sport

CHRISTIAN OULISIC TURPËRON PIQUE/ Shikoni lëvizjen “magjike” të 20-vjeçarit (VIDEO)

Chelsea mposhti 2-1 në miqësore skuadrën e Barcelonës me Christian Pulisic i cili zbriti në fushë për herën e dytë me fanellën e bluve londinezë.

Talenti amerikan dhuroi spektakël ndaj skuadrës katalanase, ndërsa në një moment ia doli të driblojë mbrojtësin veteran, Gerard Pique, i cili mbeti i shtrirë nga një lëvizje magjepse e Pulisic.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i tifozëve të Chelseas që janë krenuar me yllin e tyre më ri.

Related posts

Klopp: Ky futbollist nuk ndalet me punë, shpesh më duhet ti them STOP!

Q.Autor

“KAPITENI I SHQIPTARËVE”/ Ditë e madhe për KOSOVËN, reagon LEGJENDA Lorik CANA (FOTO)

Isa.Autor

MERKATO PËR CHAMPIONS/ Milani dhe Roma po mendojnë shkëmbimin e sulmuesve

Delo.autor

Leave a Comment