Sport Të tjera Tennis

TRIUMFOI PËR TË PESTËN HERË NË “WIMBLEDON”/ Babai i Djokovic sërish polemika me Federer

Novak Djokovic triumfoi për të pestën herë në grand slam-in e Wimbledon, por është ende larg rekordit të 8 fitoreve të Roger Federer. Gjithsesi, Srdjan Djokovic, babai i tenistit serb, shprehet se djali i tij do ta thyejë këtë rekord.

Srdjan gjithnjë ka krijuar dhe patur polemika me Federer, të cilin vjet e quajti një “burrë të vogël”. Ndërsa në shkurt, pas triumfit të Novak në Australian Open, u shpreh se djali i tij do ta thyejë rekordin e 20 grand slam që mbahet nga zicverani.

“Jemi në gjysmën e rrugës. Me shumë gjasa, ku numër i 5 fitoreve në Wimbledon do të dyfishohet. Unë dhe shumica e serbëve jemi krenarë për të. Do t’ia dalë mbanë të thyejë rekordet e Federer”, u shpreh Srdjan Djokovic.

Related posts

FITORE SPEKTAKOLARE/ Bayern mposht me “GOLEADË” Union Berlin, Lewandowski “HERO” me dopietë

Delo.autor

PO BËHET VIRALE/ Ja momenti kur autoritetet shëndetësore ndërpresin ndeshjen Brazil-Argjentinë (VIDEO)

Delo.autor

PAS FITORES NDAJ LAZIOS NË “SAN SIRO”/ Pioli: Ëndrrat tona mbeten të mëdha, Ibra bën diferencën me…

Delo.autor

Leave a Comment