Formula 1 Sport

FORMULA 1/ E bujshme, Ferrari nis negociatat me Lewis Hamilton

Në Brazil do të mbahet nesër gara e fundit sezonale e Formulës 1, por një lajm i bujshëm ca tërhequr vëmendjen në sportin e shpejtësisë.

Kështu sipas raportimeve të mediave italiane, skuadra e Ferrarit ka nisur nga puna për të bindur 6 herë kampionin e botës, Lewis Hamilton, që të transferohet te “kokëkuqja” duke nisur nga sezoni 2021.

Hamilton ka një kontratë të vlefshme deri më 2020-ën me Mercedes dhe deri tani nuk ka rinovuar, ndërsa sipas “Gazetta Dello Sport”, ka takuar edhe presidentin e Ferrarit, John Elkan, për të çuar para negociatat.

Edhe shefi i skuadrës italiane, Mattia Binotto ka pranuar se e bën të lumtur fakti që Hamilton është i disponueshëm nga viti 2021 dhe se mund t’i bashkohet Ferrarit, por pranon se është ende herët për të folur.

Related posts

NUK KALON TESTET MJEKËSORE/ Kalimi portierit të Juventus në Portugali drejt…

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Champions Napoli-Liverpool. Rezultati 1-0

Delo.autor

LIVE/ Skënderbeu-Flamurtari: Pjesë e parë spektakolare, vlonjatët protestojnë për 1 gol të anuluar (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment