Futboll Seria A Sport

NUK NDALEN ME PËRFORCIMET/ Kampionët e Italisë piketojnë talentin e Romës…

Juventusi po mendon të përforcojë krahët e sulmit për sezonin e ri, pavarësisht se bardhezinjtë kanë krijuar një tre-dhëmbësh të frikshëm me Ronaldon, Dibalën dhe Higuainin.

Sipas “Tuttosport”, kampionët në fuqi të Italisë i kanë vënë syrin talentit të Romës dhe Italisë Nikola Zaniolo.

zaniolo

Raportohet se operacioni për transferimin e 20-vjeçarit nga Roma në Torino i është besuar zyrtarit të klubit Fabio Paratiçi. Mësohet se lëvizjet për blerjen e Zaniolos do të nisin në verën e 2020-ës.

Juventusi duhet të llogarisë mirë shpenzimet teksa Zaniolo kushton së paku 50 milionë €.

Related posts

FORMULA 1/ Lewis Hamilton i përulet Verstappen: Përgëzoj Max për titullin kampion dhe skuadrën e tij

Delo.autor

Bastet e “çmendura” zgjedhin fituesin e Champions Leagues, ja koeficientët

Sadik.Autor

Përfundon takimi i parë i Ligës së Kombeve, njihuni me rezultatin surprizë (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment