Futboll Seria A Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Dikur e krahasonin me Kaka, sot prezantohet te Lecce “fantazisti”…

Verën e vitit 2013 Milani prezantoi blerjen e Riccardo Saponarës, i cili u krahasua në një periudhë edhe me legjendën Ricardo Kaka. Gjithsesi, si shumë e shumë lojtarë të tjerë, fantazisti nuk arriti të linte gjurmë. Pas eksperiencave me Empolin, Sampdorian, Fiorentinën apo edhe Genoan, Saponara është prezantuar zyrtarisht ditën e sotme si lojtar i Lecces. Kartoni i 28-vjeçarit është në pronësinë e Fiorentinës dhe do të luajë te Lecce si i huazuar deri në fund të sezonit.

Related posts

Franca e para, në pikiatë Gjermania dhe Argjentina. Ja renditja e FIFA-s, pas Botërorit

Isa.Autor

E ZBULON FIGO/ Ja pse MESSI nuk është ai i Barcelonës, edhe tek Argjentina sepse…

Isa.Autor

PRAPASKENA/ Si nisi KONFLIKTI mes Sampaolit dhe lojtarëve të Argjentinës (DETAJE)

Isa.Autor

Leave a Comment