Futboll Sport

ZYRTARE/ Barcelona shkarkon Valverden dhe emëron trajnerin e ri (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka zyrtarizuar tani në darkë shkarkimin e trajnerit Ernesto Valverde nga drejtimi i skuadrës.

Pas shumë orësh bisedime me përfaqësuesin e tij ligjor, më në fund klubi ka dalë me komunikatë duke bërë të qartë se ishte gjetur gjuha e përbashkët mes palëve.

“Marrëveshje mes Barcelonës dhe Ernesto Valverde për mbylljen e kontratës së tij si trajner i ekipit të parë. Faleminderit për gjithçka Ernesto, shumë fat në të ardhmen”, shkruhej në komunikatën e klubit.

Vetëm pak minuta më vonë, klubi zyrtarizoi edhe emri e trajnerit të ri.

Image

Ashtu siç pritej, ai do të jetë Kike Setien, i cili deri në vitin 2019 kishte drejtuar Betis Seviljen.

Klubi bëri të ditur se Setien kishte firmosur deri në qershorin e vitit 2022 me katalanasit.

© SYRI.net

Related posts

Rusi 2018/ Spiunazhi anglez modifikon telefonat e ekipit për në Kupën e Botës

Sadik.Autor

KUSH ËSHTË MË I MIË, “PLESHTI” APO CR7? Trajneri Del Bosque bën zgjedhjen e tij

Delo.autor

VENTSPILS-TEUTA/ Trajneri Shkëmbi synon një rezultat pozitiv në transfertë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment