Futboll Premier League Sport

FALET MANCHESTER CITY/ Zyrtari i lartë i futbollit sulmon “CAS”: Nuk ka standarte

Presidenti i kampionatit spanjoll (La Liga) Havier Tebas është indinjuar me vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, e cila hoqi dënimin dy vjeçar të UEFA-s për Mançester Sitin duke e lejuar të vazhdojë të luajë në kompeticionit të futbollit europian.
javier-tebas-la-liga-president_3nf5nq66kpw51f5o95c0z3319
Zyrtari i lartë i futbollit iberik e konsideroi KAS-in si “organ pa standarte”.

The Court of Arbitration for Sport (CAS) in Lausanne, Switzerland, Monday, November 21, 2011. The International Cycling Union (UCI) and World Anti-Doping Agency (WADA) filed appeals at the Court of Arbitration for Sport (CAS) against the decision of the Spanish Cycling Federation (RFEC) exonerating Alberto Contador 2010 Tour de France victory from any sanction following an adverse analytical finding for the substance clenbuterol. (KEYSTONE/Dominic Favre)

“Duhet të rishikojmë standartet e KAS-it, nëse me të vërtetë është organi i përshtatshëm për të apeluar vendimet e ndryshme të futbollit. Zvicra ka një histori të madhe me arbitrazhin, por KAS-i nuk është në standartet e duhura”, bëru me dije Tebas.

Ai ka qenë një kritik i madh i modelit të financimit të klubeve të Mançester Sitit dhe PSG-së nga sheikë të fuqishëm nga Lindja e Mesme duke pretenduar se në këtë mënyrë dëmtohet dhe konkurenca financiare e futbollit.

Related posts

PRESTIGJOZJA “TIMES”/ Champions League ndryshon format, do luhen më shumë ndeshje

Delo.autor

Spalletti: Roma bëri një ndeshje perfekte ndaj Barcelonës

Sadik.Autor

Spanja në ALARM/ Dy “yjet” e iberikëve shtrëngojnë dhëmbët nga dhimbjet

Sadik.Autor

Leave a Comment