Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Hamilton fiton edhe në Mugello, vazhdojnë vuajtjet e Ferrarit

Lewis Hamilton ka fshirë zhgënjimin e Monza-s me një fitore të shkëlqyer në Çmimin e Madh të Toskanës, i pari që zhvillohet në Mugello dhe që është karakterizuar nga aksidente dhe dy flamuj të kuq me po aq rinisje të garës.

Pas anglezit është renditur Valtteri Bottas, duke kompletuar “dopjetën” e radhës të Mercedes.

Në podium është ngjitur edhe Alexander Albon, i cili ka bërë një garë të jashtëzakonshme.

Tjetër zhgënjim për Ferrari-n: Charles Leclerc e ka mbyllur në vendin e tetë, Sebastian Vettel në të dhjetin.

Related posts

SULMUESI GJERMAN ZBULON TALENTIN E FSHEHUR/ Ylli i Fenerbahçes mahnit jurinë e “The Voice” (VIDEO

Delo.autor

Botërori 2018/ FIFA merr vendimin e rëndësishëm kundër Pogba

Sadik.Autor

LIVE/ Mbyllet ndeshja Betis-Barcelona. Rezultati 2-3

Delo.autor

Leave a Comment