Futboll Premier League Sport

ISHTE OBJEKTIV PËR LIVERPOOL NË MERKATO/ Van Dijk i dëmtuar, Klopp nuk blen zëvendësuesin e tij

Liverpooli nuk ka interes që të nënshkruajë me mbrojtësin e Schalkes Ozan Kabak. Ky i fundit konsiderohej si zëvendësuesi ideal i mbrojtësit holandez Virgil Van Dijk.

Holandezi u dëmtua dhe u mendua se Klopp do të ndërhynte për të blerë lojtarin turk, por nuk do të ndodhë kështu. 20-vjeçari nuk do të transferohet në janar te skuadra e “Redsave”.

Numri një i stolit po vuan në qendrën e mbrojtjes. Mungesa e “murit” Van Dijk për një kohë të gjatë do të lërë zbuluar mbrojtjen e Liverpoolit.  Mediet e afërta me Liverpoolin bëjnë me dije se drejtuesit nuk do të largohen.

Related posts

“NE E SHIKOJMËVETEN”/ Guardiola godet Manen: Nganjëherë ai simulon

Delo.autor

E FUNDIT/ David Beckham nderohet me çmimin e presidentit të UEFA-s

Isa.Autor

TRANSFERIMI I BUJSHËM/ Rroca flet si kuksian: Dua titullin dhe një kampionat më të fortë

Delo.autor

Leave a Comment