FITORE E MERITUAR/ Leicester zhyt në krizë skuadrën e Mourinhos dhe ngjiten në vendin e dytë

Totenhemi bie në shtëpi duke u mundur nga Leisteri me rezultatin 0-2 dhe duke parë veten të parakaluar pikërisht nga “dhelprat” në klasifikim.

Skuadra e Zhoze Murinjos pëson humbjen e dytë rradhazi në kampionat nga një konkurrent direkt siç është Leisteri.

Sfida un hap me golin e Xhimi Vardit në minutën e 45+4′ me anë të një 11-metërshi. Autogoli i Aldervairëld në minutën e 59′ i vuri kapakun kësaj sfide.

Totenhemi me këtë humbje zbret në vendin e 4 në kuotën e 25 pikëve, ndërsa Leisteri ngjitet në vendin e dytë me 27 pikë të grumbulluara.