Futboll Kategoria Superiore Sport

KUKËSI-TIRANA/ Pritet një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet, kërkojnë me çdo kusht fitoren (FORMACIONET ZYRTARE)

Kukësi dhe Tirana do të përballen ditën e sotme mes tyre, në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të në Kategorinë Superiore.

Pritet një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet, të cilat do të kërkojnë me çdo kusht fitoren. Të dyja skuadrat, luftuan me njëra-tjetrën për titullin kampion, të cilin në fund e fituan bardheblutë.

Për sa i përket përballjeve të fundit, verilindorët u mposhtën në transfertë ndaj Kastriotit, në javën e 9-të, ndërkohë që Tirana barazoi në Korçë ndaj Skënderbeut.

LIVE: KUKËSI – TIRANA 

KOMENTI LIVE: 

Formacionet zyrtare:

Kukesi: Tafas, Demiri, Bytyçi, Horiç, Kotobelli, Lulaj, Limaj, Taipi, Leira, Ibraimi, Eze. Trajner: S. Gega

Tirana: Bekaj, Toshevski, Najdovski, Hoxhallari, Halili, Giamfi, Toli, Batha, Vrapi, Muçi, Torasa. Trajner: N. Dede

Related posts

PRITET T’I JAPË FUND PEZULLIMIT 3 MUJOR/ Ja kur do të rifillojë futbolli në Premier League

Delo.autor

E FUNDIT/ Ylli i Atletico Madrid dënohet nga bastet. Super skualifikim dhe gjobë

Delo.autor

E BUJSHME NË MERKATO/ Juventus bën ofertën zyrtare për De Ligt, ja çmimi që kërkon klubi holandez

Delo.autor

Leave a Comment