Futboll Seria A Sport

“ËSHTË E VËSHTIRË TË GJYKOSH SEZONIN E “BARDHEZINJVE”/ Lichtsteiner “thumbon” Inter: Pas stuhisë, del gjithmonë dielli

Ish-mbrojtësi i Juventusit, Stephan Lichtsteiner, në një intervistë të dhënë analizoi kampionatin e  “Zonjës së Vjetër”, dhe gjeti rastin të thumbonte dhe Interit.

Lishtajner ka fituar me Juventusin 7 tituj kampion të Seria A, u largua nga Torino në vitin 2019 për tu transferuar te skuadra e Arsenalit në Londër, ndërsa tani është tërhequr nga karriera si futbollist.

“Është e vështirë të gjykosh sezonin e bardhezinjëve, e them me ndershmëri nuk kam pasur fatin ti shikoj të gjitha ndeshjet e tyre. Vitin e kaluar, ata rrezikuan të humbnin titullin, kështu që është normale. Mendoj se duhet ta përgëzojmë Interin sepse ata e kuptuan që për të fituar, ata duhej të blinin një ish-juventin. Le të kujtojmë që pas stuhisë, del gjithmonë dielli”, e mbylli fjalën e tij 37-vjeçari.

Related posts

Njihuni me trajnerët më besnikë në botë (FOTO)

Sadik.Autor

SONDAZHI/ Tifozët e Realit zgjedhin trajnerin e ardhshëm mes treshes Mourinho-Allegri-Raul

bora.autor

PAS BARAZIMIT ME CHELSEAN/ Solskjaer deklaron: Nuk duhet të dorëzohemi, asnjëherë nuk…

Delo.autor

Leave a Comment