Futboll Sport

TURQI-ITALI/ EURO 2020 “nxehet” ende pa nisur, puthja e çiftit në prag ndeshjes bëhet virale (FOTO)

EURO 2020 do të nisë me sfidën hapëse Itali-Turqi e cila do të luhet në ‘’Stadio Olimpico’’ të Romës.

Ndeshja për dyja palët e tifozerisë shihet dhe në rrafshin tjetër atë politik, pasi vetëm para disa kohësh kryeministri italian Mario Dragi ju referuar presidentit turk me fjalën ‘’dikator’’ e cila më pas shkaktoi dhe reagime të shumta.

Por të gjitha tensionet politike dhe të ndeshjes ka menduar t’i shuajë një çift të cilët mbajnë mbi supe flamurin e Italisë dhe Turqisë dhe i dhurojnë njëri tjetrit një puthje.

Fotoja është bërë menjëherë virale duke marrë pëlqime të shumta, pasi futbolli nuk ka armiq jashtë fushe.

Në mbrëmjen e sotme në stadiumin e Romës do të jenë të pranishëm 16 mijë tifozë duke ndezur dhe një herë atmosferën pas kaq shumë kohësh kufizime.

Related posts

Salah në Madrid? Kështu përgjigjet Klopp

Sadik.Autor

JO VETËM JUVENTUS/ Donnarummën e telefonon trajneri rival. Gati të qëndrojë në Serinë A

Delo.autor

CHAMPIONS/ Interi “tregon dhëmbët”, Barcelona fiton me vështirësi në Çeki

Delo.autor

Leave a Comment