MMA Sport Të tjera

PËRBALLJA NDAJ “NOTORIOUS”/ Poirier thumbon McGregor: Triologjia një “déjà vu” e duelit të fundit

Dustin Poirier është gati për duelin e 10 korrikut, ku në Las Vegas do të zhvillojë triologjinë ndaj Conor McGregor në eventin UFC-264. Amerikani synon të përsëritë suksesin e 6 muajve më parë, ku në “Fight Island” të Abu Dhabi mposhti rivalin irlandez me “submission” në raundin e dytë.

“Conor është një luftëtar i madh, një njeri që e respektoj. Ne e respektojmë njëri-tjetrin, por në kafaz do të ketë vetëm një fitues. Kam mësuar shumë nga dueli i kaluar dhe jam gati të përsëris të njëjtën gjë edhe këtë herë. Uroj që kjo sfidë të jetë një “déjà vu” e duelit të fundit”, dha Dustin Poirier.

Related posts

VAZHDON SEZONIN FANTASTIK/ Suksesi i Lazios e ka një emër: Tomas Strakosha

Delo.autor

FITORE SPEKTAKOLARE NË “OLD TRAFFORD”/ Martial i dhuron fitoren “Djajve të Kuq” dhe rishkruan historinë

Delo.autor

“SHPËRTHEN” TIFOZERIA E KUQE/ Partizani nuk njeh mëshirë, Solomon shtang bardheblutë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment