Boks Sport Të tjera

“TË GJITHË E PANË”/ Boksieri francez nuk pranon humbjen, godet kamerën dhe protesteston në ring (VIDEO)

Peshat e rënda në boks rezervuan një duel midis boksierit francez Murad Aliev dhe atij britanik Frejzer Klark.

Sfida u fitua nga britaniku Klark pasi Aliev u diskualifikua nga gjyqtari për dy goditje të dhëna ndaj kundërshtarit jashtë rregullave të sportit. Por këtu vjen dhe shpërthimi i francezit i cili iu drejtua kamerës duke bërtitur ‘’Unë fitova, të gjithë e panë’’, dhe e goditi me grusht.

Më pas, Aliev vendosi të qëndrojë në ring për gjysmë ore në shenjë proteste ndaj vendimit të gjyqtarit. Mbyllet kështu olimpiada për boksierin francez për të cilin pretendimet ishin të larta.

Related posts

“DIVORCI” I ALLEGRIT ME JUVENTUS/ Juventus ende nuk e ka gjetur trajnerin e ri, situatë e vështirë

Delo.autor

YLLI KROAT DREJT LARGIMIT/ “Zikaltërit” gjen pasuesin e Perisic tek klubi i Serie A…

Delo.autor

Tirana i largon, lojtarët janë ”yje” në vendin e tyre

Sadik.Autor

Leave a Comment