Futboll Premier League Sport

ZBULOHET PRAPASKENA E MERKATOS/ Ylli Grealish u ble nga Manchester City falë një këshille të De Bruyne

Një sponsor i jashtëzakonshëm për transferimin te Manchester City të Jack Grealish, i cili është bërë nga dita e djeshme lojtari më i shtrenjtë në historinë e Premier League, i vlerësuar 100 milionë sterlina (117 milionë euro).

Sipas The Independent, këshilla për të marrë ish-yllin e Aston Villa-s duket se i është dhënë Pep Guardiola-s nga Kevin De Bruyne.

Mesfushori belg, i cili është përballur disa herë me shokun e ri të skuadrës, ka bindur trajnerin spanjoll që ta marrë.

Tani, City do të duhet të krijojë hapësira në ekip dhe të ulë shpenzimet për rrogat.

Sipas mediave britanike, kandidatët kryesorë për t’u larguar janë Bernardo Silva dhe Gabriel Jesus, ky i fundit pritet të zëvendësohet nga Harry Kane.

Related posts

EKSOD TEK REALI/ Fulham bën “pazar” në Spanjë, kërkon mbrojtësin madrilen

Isa.Autor

PRAPASKENAT/ Pas turpërimit ndaj Atleticos, Zidane refuzoi të futej në…

Delo.autor

Edis Maliqi, Kukësi zyrtarizon afrimin e radhës

Sadik.Autor

Leave a Comment