Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Norris, Sainz dhe Russell i befasojnë të gjithë. Zhgënjen Hamilton

Lando Norris dhe Carlos Sainz do ta nisin nga radha e parë Çmimin e Madh të Rusisë.

Në fundin e provave kualifikuese, ka qenë kalimi te gomat slick i Ferrari-t që ka shpërblyer McLaren dhe Ferrari-n dhe ka penalizuar Mercedes, që nuk ka shkuar më larg se një vend i katërt me Hamilton (autor i një gabimi në bokse), i parakaluar edhe nga shoku i tij i ardhshëm i skuadrës George Russell.

Në radhën e tretë Daniel Riçiardo dhe Fernando Alonso. I shtati Valtteri Bottas. Në fund, Charles Leclerc dhe Max Verstappen që kanë kursyer makinat e tyre në prag të garës, që parashikohet të zhvillohet në pistë të thatë.

Related posts

SPEKTAKOLARE DHE EMOCIONUESE/ Shënon GOL, propozon për MARTESË dhe…(VIDEO)

Isa.Autor

E BUJSHME/ Ndryshon plani i Manchester United për Alexis Sanchez, ja vendimi që merr

Delo.autor

MBROJTËSI I NJOHUR/ CR7 dhe MESSI janë yje, por ja cili është lojtari më me ndikim në botë

Isa.Autor

Leave a Comment