Futboll Premier League Sport

PËSOI DËMTIM NDAJ TOTTENHAM/ “Topçinjtë” marrin lajmin e keq, ja kur do të rikthehet Granit Xhaka në fushë…

Granit Xhaka pësoi një dëmtim këtë fundjavë në ndeshjen Arsenal-Totenhem duke lënë fushën mes lotësh dhe duke merakosur stafin e tifozët e topçinjve.

Sipas mediave angleze, Xhaka ka këputur ligamentin e gjurit të djathtë duke iu nënshtruar një operacioni të vështirë. Ndër të tjera, ky dëmtim pritet ta lërë jashtë mesfushorin shqiptar për 6-8 javë jashtë fushave të blerta duke humbur shumë ndeshje në kampionat me Arsenalin.

Gruaja e Xhakës, Leonita ka publikuar një foto të mesfushorit nga shtëpia i cili duket me këmbën e mbështjellë deri sipër gjurit dhe të fashuar.

Një lajm jo i mirë për Artetën që humbet kapitenin e skuadrës në një fazë decizive ku u mendua se Arsenali po merrte veten pas disa rezultateve pozitive në Premier Ligë.

Related posts

FORMACIONI I MINUTAVE/ Ja cilët lojtarë janë aktivizuar më shumë në Superiore…

Delo.autor

FUNDI I ËNDRRËS I “TË KUQVE”/ Tre arsyet pse Chelsea triumfoi ndaj Liverpool në “FA Cup”

Delo.autor

“THUMBON” KEQ REAL MADRID ME FJALËT E TIJ/ Gareth Bale: Nuk isha i lumtur…

Delo.autor

Leave a Comment