Basketball Sport Të tjera

BASKETBOLL/ Zyrtare: Prishtina bën goditjen e madhe, arrin akordin me gjigantin i NBA-së…

Klubi i Prishtinës në basketboll ka bërë një goditje të madhe duke afruar në skuadrën e saj lojtarin e NBA-së, Biram Faje.

21-vjeçari nga Senegali ishe pjesë e San Antonio Spurs në NBA duke shkëlqyer me paraqitjet e tij në Ligën veriore.

Faje ka luajtur më parë dhe në Spanjë me Xhironën, ndërsa ishte vetë klubi që bëri publik lajmin. Drejtuesit e klubit nuk nguruan të pozojnë me lojtarin, që është i gjatë 2.08 metra, dhe pritet të jetë një ndër lojtarët më të mirë të kampionatit.

Një investim mjaft i madh nga kryeqytetasit të cilët jo vetëm në futboll, por vazhdojnë t’i japin prioritet dhe basketbollit.

Related posts

LIGA E KOMBEVE/ Shënohet goli i parë në ndeshjen Holandë – Francë (VIDEO)

Isa.Autor

“DREJTËSIA VONON, POR NUK MUNGON”/ Presidenti Ceferin: Super League? Pezullimi s’është vendimi përfundimtar

Delo.autor

BOLOGNA-LAZIO/ Barrow dhuron spektakël, “Lacialët” pësojnë dy gola në 3 minuta (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment