Futboll Sport

E TRISHTË/ Futbolli ukrainas në zi, bombardimet i marrin jetën mesfushorit 25-vjeçar

Lufta e shpallur nga Rusia drejt Ukrainës ka sjellë shumë viktima nga populli vendas. Së fundmi është gjetur dhe trupi i pajetë i një futbollisti për shkak të bombardimeve.

Dimitro Martinenko ishte një futbollist 25-vjeçar i cili së bashku me nënën e tij, nuk mundën t’i shpëtonin bombardimeve që erdhën nga Rusia drejt Ukrainës.

Ai luante si mesfushor në ligën e dytë të futbollit amator në rajonin e Kievit dhe ishte cilësuar si lojtari më i mirë.

Related posts

Halep: Gjithçka duket irreale, kisha vite që e ëndërroja këtë moment

Sadik.Autor

“KAM ARRITUR TË GJITHA OBJEKTIVAT”/ Boksieri Wilder prapakthehu, merr vendimin për të ardhmen

Delo.autor

Kroacia arrin Rusinë, Rebiç sa Ronaldo; ja “skaneri” fizik pas gjysmëfinaleve (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment