Basketball Futboll

MARRËVESHJA HISTORIKE/ Marijuana nuk është më e ndaluar në NBA, basketbollistët mund ta pijnë

NBA dhe NBPA nënshkruajnë një marrëveshje të re kolektive 7-vjeçare. Ndër ato që u ranë dakord është heqja e marijuanës nga lista e substancave të ndaluara në ligë.

Pra, lojtarët do të mund të pinë marijuanë lirisht dhe nuk do të penalizohen nëse zbulohet në gjakun e tyre nëse testohen. Gjatë pandemisë, përdorimi i marijuanës nga lojtarët e NBA u rrit shumë.

Basketbollistët kanë bërë thirrje për lejimin e kësaj substance, dhe tashmë po festojnë. Shumë yje të NBA si Sean Kemp dhe Al Harrington kanë deklaruar se kjo substancë ka veti shëruese.

Përveç kësaj, u vendos që të kishte një turne në mes të sezonit, ndërsa u ra dakord që në mënyrë që një atlet të pretendonte një çmim individual, ai do të duhej të kishte mbi 65 ndeshje në një sezon të rregullt.

Related posts

“NUK JAM “DJALLI” PËR ICARDIN”/ Rrëfimi i gjatë i Wanda Narës: Ju tregoj prapaskenat me Conten, Marottën dhe Juventus

Delo.autor

Tifozët SHQIPTAR të Liverpool takojnë Shaqirin, firmos FLAMURIN KOMBËTAR (FOTO)

Isa.Autor

KORONAVIRUSI/ Klubi italian shtyn fazën përgatitore, konfirmon 4 raste pozitive me Covid-19

Delo.autor

Leave a Comment