Basketball Futboll

MARRËVESHJA HISTORIKE/ Marijuana nuk është më e ndaluar në NBA, basketbollistët mund ta pijnë

NBA dhe NBPA nënshkruajnë një marrëveshje të re kolektive 7-vjeçare. Ndër ato që u ranë dakord është heqja e marijuanës nga lista e substancave të ndaluara në ligë.

Pra, lojtarët do të mund të pinë marijuanë lirisht dhe nuk do të penalizohen nëse zbulohet në gjakun e tyre nëse testohen. Gjatë pandemisë, përdorimi i marijuanës nga lojtarët e NBA u rrit shumë.

Basketbollistët kanë bërë thirrje për lejimin e kësaj substance, dhe tashmë po festojnë. Shumë yje të NBA si Sean Kemp dhe Al Harrington kanë deklaruar se kjo substancë ka veti shëruese.

Përveç kësaj, u vendos që të kishte një turne në mes të sezonit, ndërsa u ra dakord që në mënyrë që një atlet të pretendonte një çmim individual, ai do të duhej të kishte mbi 65 ndeshje në një sezon të rregullt.

Related posts

MERKATO/ Marotta injoron yllin e Arsenal: Objektivi ynë kryesor është ai

Q.Autor

Arsenali ka barazuar në 1-1 rezultatin kundër Milanit.

Q.Autor

STATISTIKAT FANTASTIKE/ Penallti e fituar dhe asist spektakolar, Rroca zgjidhet sërish njeriu i ndeshjes në Turqi

Delo.autor

Leave a Comment