Futboll Sport

SITUATA E MARASH KUMBULLËS/ Flet trajneri i Sassuolos: Është stërvitur i diferencuar

Sassuolo sfidon Udinesen, ndeshje kjo e kampionatit. Trajneri i skuadrës nga Reggio Emilia, Davide Ballardini ka folur edhe për gjendjen e Marash Kumbullës, për një dëmtim të pësuar së fundmi.

“Kumbulla titullar ndaj Udineses? Marashi ka një problem në aduktor. Të shtunën është stërvitur i diferencuar, besoj se edhe të dielën do të zhvillojë një pjesë të seancës stërvitore me grupin.

Dhe një pjesë me përgatitësit tanë. Të vlerësojmë gjendjen e tij, sidomos të dielën. Më pas do të vendosim nëse do të nisë si titullar apo jo.

Nuk kemi dëmtimet e tjera, i cili ka probleme me këmbë në këmbë. Do të vendosim në fund në lidhje me aktivizimin e tij” – Tha ai.

Related posts

GJEORGJI-KOSOVË/ Trajneri Shaland zgjedh lojtarët më në formë në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

“MENDOJ SE…”/ Benzema pyetet për kthimin në Lyon, ja si përgjigjet bomberi francez…

Delo.autor

Transmeton online programet e Sky Sports, gjobitet 50,000 €

Sadik.Autor

Leave a Comment