Formula 1 Sport

“Doja të takoja Schumin, por familja e tij nuk më lejoi”

Rubens Barrichello ka zhvilluar 323 Çmime të Mëdha në Formula 1, 104 prej të cilave si shok skuadre i Michael Schumacher te Ferrari.

 Në një emision televiziv brazilian, ish-piloti u pyet për gjendjen shëndetësore të gjermanit dhe nëse e kishte vizituar atë.

Barrichello u tregua i sinqertë, duke thënë se fatkeqësisht nuk ka vend për optimizëm dhe shtoi se nuk është lejuar që ta vizitojë ish-shokun e ekipit.

“Po mundohem të gjej mënyrën që të shkoj ta shikoj. Herën e parë që doja ta takoja, nuk më lejoi familja e tij. Më thanë që nuk do ishte mirë as për mua, as për vetë atë. Unë e respektoj vullnetin e tyre”, deklaroi Rubens Barrichello.

7 herë kampioni i botës, më 91 fitore, 155 podiume dhe 68 pole position të regjistruar në karrierën e tij vazhdon të luftë të heshtur me jetën, teksa qëndron në koma që nga 29 dhjetori i vitit 2013.

Michael Schumacher u aksidentua teksa ishte duke bërë ski në Meribel dhe që nga ajo kohë nuk ka asnjë shenjë rreth gjendjes së tij shëndetësore. Familjarët e tij kanë preferuar të ruajnë të fshehtë gjithçka, ndërsa ai qëndron në një laborator mjekësor të ndërtuar në shtëpinë e tij në Zvicër.

Related posts

Plori: Çalojmë në mbrojtje, Kastrioti ende nuk ka liderin në ekip. Bëj eksperimente sepse…

Isa.Autor

PO TREGONTE NJË FORMË TË SHKËLQYER/ Endri Çekiçin e ndjek fati i keq me ekipin e tij, ja arsyeja

Delo.autor

Historia e pabesueshme e ekipit që nuk fitonte kurrë

Sadik.Autor

Leave a Comment