Sport Të tjera

EUROPIANI I PESHËNGRITJES/ Zhgënjen Daniel Godelli, dështon në tre prova në stilin e shkëputjes

Pas medaljes së argjendë që Briken Calja, ka marrë ditën e djeshme, një tjetër peshëngritës shqiptar garon për medalje sot.

Është duke garuar në këto momente, peshëngritësi shqiptar Daniel Godelli, në kampionatin Europian të peshëngritjes në peshat deri në 81 kilogramë

Shqipëria me Godellin, pretendon për një medalje të artë, atë që nuk u mor dje nga Calja.

LIVE:

Prova e tretë shkëputje :

Godelli dështon sërish me 161 kilogramë. Asnjë provë e kaluar për peshëngritësin sqhiptar

Prova e dytë shkëputje:

Godelli dështon në provën e dytë me 161 kilogramëveProva e parë shkëputje:

Godelli në provë e parë në stilin e shkëputjes ka dështuar të çoj peshën e 160 kilogramëve.

Related posts

BENZEMA OPTIMIST/ Këtë vit jemi FAVORIT për të fituar Ligën e Kampionëve

Isa.Autor

GOL DHE AUTOGOL/ Ish-lojtari i INTERIT dhe MILANIT vendos një REKORD unik në Serinë A (VIDEO)

Isa.Autor

E PAPRITUR/ Infektohet me koronavirus futbollisti i klubit të njohur spanjoll

Delo.autor

Leave a Comment