Moto GP Sport Të tjera

MOTO GP/ Piloti spanjoll triumfon në Çmimin e Madh të Holandës (FOTO)

Maverick Vinales rikthehet në majën më të lartë të podiumit në Moto Gp.

Piloti spanjoll i Yamahas zhvilloi një garë fantastike dhe në fund iu gëzua suksesit të parë sezonal, pasi triumfoi në Çmimin e Madh të Holandës.

Vinales fitoi betejën me Marc Marquez, që u kënaq me vendin e 2-të, që e shkëput akoma më shumë në krye të klasifikimit të përgjithshëm.

I treti u pozicionua Quartararo, që mbylli një fundjavë shumë pozitive pasi u nis nga pole position.

Pas francezit të Yamahas u renditën tre italianë, me Andrea Dovizioson që bëri një garë anonime dhe u pozicionua i 4-ti i ndjekur nga Morbidelli dhe Petrucci.

Zhgënjyen Valentino Rossi dhe Alex Rins që u tërhoqën pas vetëm 5 xhirosh.

Related posts

Rekord, Leverkusen paguan 30 milionë euro për një talent 17-vjeçar…

Sadik.Autor

ENDE NUK PO GJEN HAPËSIRA/ Drejtuesi i Barcelonës: Coutinho duhet të na japë shumë, jemi të..

Delo.autor

NË PRAG NDESHJES NDA EINTRACH/ Spalletti heq dorë: Nuk më intereson më ai lojtar…

Delo.autor

Leave a Comment