Formula 1 Sport

FORMULA 1/ Babai i pilotit Hamilton zbulon të ardhmen e 7 herë kampionit të botës

Ditët kalojnë dhe Lewis Hamilton vijon të jetë pa kontratë për vitin 2021. Piloti 7 herë kampion bote ende nuk ka rinovuar me Mercedes, teksa ngërçi kryesor është rroga që do të ketë piloti britanik, shumë e lartë për makinën gjermane.

Ai që është përpjekur të hedhë sadopak dritë në këtë çështje është Anthony Hamilton, babai i pilotit, që tha: “Për aq sa unë di, Lewis do të vijojë të pilotojë. I dashuron garat dhe dashuron gjithçka që bën”.

“Sot Lewis është një zë me shumë peshë në botën e këtij sporti dhe do të vijojë të garojë. Kam vetëm pak orë që kam folur me të, ndaj e di me siguri këtë gjë. Leëis nuk garon për trofe, por sepse e dashuron këtë që bën”, tha Anthony Hamilton.

Related posts

E BUJSHME/ Cristiano Ronaldo merr këtë çmim të rëndësishëm në Itali

Delo.autor

Duro: Luftëtari nuk vodhi gjë, kam besuar shumë te emrat e mëdhenj në sulm

Isa.Autor

I ABONUAR ME GAFAT/ Të gjithë duart në kokë, Karius pëson gol si FËMIJË (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment