Basketball Sport

“FORBES” PUBLIKON LISTËN/ Ja 10 basketbollistët më të paguar të vitit 2021 në NBA…

Edhe pse viti 2020 ka qenë shkatërrimtar për arkat e skuadrave të NBA-së, sërish rrogat e basketbollistëve mbeten stratosferike. Revista e famshme “Forbes” ka publikuar një listë të 10 basketbollistëve më të paguar të këtij viti në NBA.

Në shumën totale përfshihet si rroga që lojtarët marrin nga ekipet e tyre ashtu dhe paratë që ata arkëtojnë nga sponsorizimet e tyre. Në “Top-10” janë 3 basketbollistë të Brooklyn, por në majë ndodhet ylli i Lakers, me gati 100 milionë dollarë.

“Top-10” basketbollistët më të paguar 2021

1-LeBron James (Lakers), 95.4 milionë dollarë

2-Stephen Curry (Golden State), 74.4 milionë dollarë

3-Kevin Durant (Brooklyn), 65.2 milionë dollarë

4-Russell Westbrook (Washington), 58.1 milionë dollarë

5-James Harden (Brooklyn), 50 milionë dollarë

6-Giannis Antetokounmpo (Milwaukee), 49 milionë dollarë

7-Klay Thompson (Golden State), 43.3 milionë dollarë

8-Kyrie Irving (Brooklyn), 43 milionë dollarë

9-Chris Paul (Phoenix), 40.1 milionë dollarë

10-Damian Lillard (Portland), 39 milionë dollarë

Related posts

INTER- ICARDI/ Wanda optimiste: Paqja është afër, po shëron gjurin…

Delo.autor

LAJM I MIRË VJEN NGA GJERMANIA/ Tifozët do kthehen në stadium. Ja sa do të lejohen

Delo.autor

“AI ISHTE I PABESUESHËM”/ Legjenda e Manchester United bëhet ‘’nostalgjik’’: Januzaj mund të bëhej një…

Delo.autor

Leave a Comment