Formula 1 Sport

DOMINIM TOTAL/ Përfundojnë provat e lira në Hungari, ja kush renditet i pari

Janë zhvilluar sot provat e lira në pistën Hungaroring në Hungari dhe duket se ka pasur surpriza. Pritshmëritë ishin të mëdha për Hamilton dhe Mercedesin, por britaniku e mbylli në vendin e 5-të dhe shoku i tij i skuadrës, Botas, në vendin e 6-të.

Ndërkohë Sebastian Vetel është renditur i pari duke regjistruar kohën 1:16:834. Pas tij u rendit Maks Verstapen dhe në vend të tretë e të katërt u renditën respektivisht Ricardo dhe Kimi Raikonen.

Megjithatë nesër në orën 15:30 do të jenë edhe provat zyrtare që do të përcaktojnë pozicionet në vijën e startit në garën e së dielës në Budapest.

Related posts

E BUJSHME/ Gomez shpreh dëshirën për të kaluar te klubi i njohur spanjoll, por Atalanta bën “bllokadë”

Delo.autor

Fillon kriza te Arsenali, ylli i madh po largohet nga “Topçinjtë”

Sadik.Autor

MOTO GP/ Quartararo fiton përsëri, “Doktor” Rossi kthehet në podium

Delo.autor

Leave a Comment